Iron Combat Polska jest niezależną szkołą samoobrony / walki wręcz, prowadzącą zajęcia w oparciu o system Kalah.

Na rynku działamy od roku 2013 – początkowo jako franczyzobiorca jednej ze szkół Krav Maga. W 2017 roku powołujemy do życia markę                Iron Krav Maga Polska, która po oficjalnym wprowadzeniu programu Kalah w 2019 roku przyjmuje ostateczny kształt Iron Combat Polska.

W ofercie dla dorosłych ( 16+) znajdziecie Państwo regularne treningi Kalah, zajęcia indywidualne, oraz szkolenia dla grup zorganizowanych i firm – również z dojazdem do Klienta. Oferta dla najmłodszych to zajęcia ogólnorozwojowe z elementami samoobrony.

Żelazne zasady. Determinacja. Samodyscyplina. Odpowiedzialność.

Wszystkie nasze grupy są mieszane. Nie prowadzimy grup tylko dla kobiet. Nie sprzedajemy iluzji że ćwicząc z koleżanką nauczysz się bronić przed agresywnym, spoconym i nabuzowanym napastnikiem – zawsze cięższym i zawsze silniejszym od Ciebie- możliwe że pod wpływem alkoholu lub narkotyków; uzbrojonym w niebezpieczne narzędzie. Jeśli chcesz mieć szansę na obronę – trening musi odzwierciedlać choć w ułamku realną sytuację. 

Nauka samoobrony – wbrew internetowej fikcji – nie jest dla każdego. Przez wielu mylona jest z posiadanymi umiejętnościami walki sportowej, przez innych z przynależnością klubową i gadżetami. Z weekendowymi lub miesięcznymi ” kursami samoobrony”.  Z magicznymi, efektownymi technikami na biernym napastniku, umawianymi i pokazywanymi zawsze w ” slow motion”,  nieweryfikowanymi na szybkości i z oporem. 

Jeśli chcesz ćwiczyć „technicznie”,  we wszystkich możliwych ochraniaczach i wierzyć, że w razie potrzeby wstąpią w Ciebie supermoce i samo się zrobi… to lepiej spróbuj czegoś innego. Nasza szkoła jest wyłącznie dla osób zdeterminowanych, szukających realnych rozwiązań. Nie znajdziesz u nas cukierkowych ataków, ani świetnie wyglądających filmowych supertechnik. Jeśli masz motywację i rzeczywiście chcesz nauczyć się bronić, to miej świadomość że siniaki, stłuczenia, połamane paznokcie, wyrwane włosy – to są koszty tego co robimy. To jedyna gwarancja jaką dajemy, biorąc odpowiedzialność za to, czego uczymy.